úvod     aktuality     klub    závody     komentáře     foto-video     modely     burza     historie     fotoarchiv         

scale1

Scaleauto
C / La Masia 26
08 711 Ódena (Igualada)
Barcelona - Spain

www.scaleauto-slot.com

Španělská firma Scaleauto vyrábí modely aut ve dvou velikostech. Klasické modely v měřítku 1/32 na domácí autodráhy a "velké" modely v měřítku 1/24 vhodné na klubové autodráhy. V měřítku 1/32 jsou tři řady modelů. V řadě GT jsou modely sportovních aut se kterými se v současnosti jezdí vytrvalostní závody. V řadě Classic jsou modely cestovních aut a v řadě Rally jsou modely aut ze soutěží a závodu Rally Dakar. Modely jsou tvarově a barevně dobře zpracované a mají pečlivě provedené doplňky - kabinu, motor, ozdobné výplně kol, křídla, světla, zrcátka... Karoserie jsou z odolné hmoty, která snáší při jízdě nárazy bez poškození. Barevný potisk modelů je precizní, nápisy a loga sponzorů jsou detailně provedené.

scale8

Modely v měřítku 1/32 mají na autodráze dobré jízdní vlastnosti, které je možné dál zlepšovat výměnou motorů za výkonější typy, výměnou převodů a pneumatik. Je možné vyměnit podvozek s jinou tvrdostí a tak vyladit model pro každou autodráhu. Pro jízdu na domácí plastové autodráze, ale nejsou úpravy nutné, modely z "krabičky" jezdí dobře. Modely mají dva typy plastových podvozků. První typ je univerzální (nastavitelný) a je možné jeho zabudování do libovolné karoserie. Druhý typ podvozku je určený pouze pro konkrétní model. Podvozky mají výměnný držák motoru s mosaznými kluznými ložisky. Motory v modelech jsou základní typy, pastorky na motorech jsou nylonové. Převody jsou nylonové s hliníkovou přírubou. Přední kola mají plastové disky, zadní kola mají hliníkové disky připevněné na ose červíkem.

Modely v měřítku 1/24 se dodávají s univerzálním nastavitelným podvozkem, který je sešroubovaný z ocelového plechu, hliníkových a carbonových doplňků. Osy kol mají průměr 3 mm a jsou v podvozku uložené v kuličkových ložiscích, převod je nylonový s hliníkovou přírubou s červíkem. Podvozky mohou být doplněné o pohon všech kol. Modely jsou vybavené motorem Long Can (dlouhý motor), který je uložený šikmo k zadní ose.

scale2

GT 1/32 je řada modelů sportovních automobilů kategorie GT3 - Mercedes AMG, Corvette C7, BMW Z4, Audi R8, Dodge Viper, Porsche 991, Pagani Zonda, Spyker C8,... které závodí ve vytrvalostních závodech na okruzích v USA, Evropě a Asii.
Modely se dodávají s motorem LongCan (dlouhý motor) s 20.000 otáčkami. Motor je uložený v držáku šikmo k zadní ose (Anglewinder). Pastorek a převod je nylonový, převod má hliníkovou přírubu s červíkem. Podvozek je v tvrdém provedení, ale je možné podvozek vyměnit za střední, nebo měkký.

scale3

Classic 1/32 je několik modelů historických cestovních aut z období šedesátých a sedmdesátých let. De Tomaso Pantera, BMW M1 Gr.5, Porsche 959 a 935, které se zúčastňovaly různých závodů.
Modely Classic se dodávají s různými motory a podvozky. BMW M1 má klasický podvozek a motor Long Can (velký) je uložený šikmo. Pantera má univerzální podvozek a motor Short Can (malý) je uložený souběžně se zadní osou.

scale4

Rally 1/32 je řada modelů upravených cestovních aut, které jezdí klasické silniční soutěže a vytrvalostní teréní závody např. Rallye Dakar. Subaru Impreza, MG Metro, Peugeot 205, Peugeot 405, Porsche 959, Porsche Carrera, Ford RS 200
Modely Rally se dodávají s různými motory a podvozky. Subaru má klasický podvozek a motor Long Can (velký) je uložený šikmo. Peugeot 205 má univerzální podvozek a motor Short Can (malý) je uložený souběžně se zadní osou.

scale5

GT 1/24 je řada modelů sportovních automobilů kategorie GT3 - Mercedes AMG, Corvette C7, BMW Z4, Audi R8, Dodge Viper, Porsche 991, Jaguar XKR,... které závodí ve vytrvalostních závodech na okruzích v USA, Evropě a Asii.
Modely se dodávají s univerzálním nastavitelným podvozkem, který je sešroubovaný z ocelového plechu, hliníkových a carbonových doplňků. Osy mají průměr 3 mm a jsou v podvozku uložené v kuličkových ložiscích, převod je nylonový s hliníkovou přírubou s červíkem, disky kol jsou hliníkové. Modely jsou vybavené motorem Long Can (dlouhý motor), který je uložený šikmo k zadní ose.

scale6


Scaleauto dodává k modelům díly pro úpravy modelů na závody, nářadí potřebné k montáži modelu, chemické přípravky, oleje k údržbě modelu a další příslušenství. Samostatně je možné koupit všechny díly, ze kterých se model skládá. Náhradní nenabarvené karoserie, podvozky, držáky motorů, motory, vylehčené kabiny, náhradní křídla, zrcátka, vodítka, sběrací kartáčky, převody, pastorky, různé typy disků kol, osičky, červíky, šroubky, ozdobné výplně disků kol a další díly.

scale7