úvod     aktuality     klub    závody     komentáře     foto-video     modely     burza     historie     fotoarchiv         

nsr1

NSR - Professional Slot Cars
Zona Industriale
84095 Giffoni Valle Piana
Salerno - Italy

www.nsrslot.it

Italská firma NSR Slot Cars vyrábí čtyři řady modelů v měřítku 1/32 - F1, Classic, GT3 a Rally auta. V každé řadě vyrábí několik typů modelů a každý typ je v několika provedeních, která odpovídají barvou, nápisy a doplňky skutečným autům. Modely jsou tvarově a barevně velmi dobře zpracované a mají pečlivě provedené doplňky - kabinu, motor, ozdobné výplně kol, křídla, světla, zrcátka... Karoserie jsou z odolné hmoty, která snáší při jízdě nárazy bez poškození. Barevný potisk modelů je precizní, nápisy a loga sponzorů jsou detailně provedené a odolné proti odření.

nsr7

Technické provedení a jízdní vlastnosti modelů jsou výborné. Podvozek má výměnný držák motoru s mosaznými ložisky. Převody jsou hliníkové a plastové, na ose jsou připevněné červíkem, pastorky na motorech jsou mosazné. Přední a zadní kola mají hliníkové disky připevněné na ose červíkem. Pneumatiky jsou na discích navlečené. Motory modelů jsou základní typy s 20.000 otáčkami/min. Podvozky jsou ve dvou provedeních, která se liší uložením motoru - Sidewinder a Anglewinder. Modely mají na autodráze výborné jízdní vlastnosti, které je možné dál zlepšovat výměnou motorů za výkonější typy, převodů, pneumatik. Také je možné vyměnit podvozek a držák motoru s jinou tvrdostí a tak vyladit model pro každou dráhu a každý povrch. Pro jízdu na domácí autodráze, ale nejsou úpravy nutné, seriové modely z "krabičky" jezdí dobře.

nsr2

F1 - 86/89 je řada modelů vozů F1 z období druhé poloviny osmdesátých let. Nejedná se o makety skutečných vozů, ale o polomakety, které tvarem a barevným provedením odpovídají vozům té doby. Prodávají se také kompletní stavebnice s různě barevnými karoseriemi bez obtisků sponzorů.
Modely F1 mají motor uložený kolmo na zadní osu (Inline) a převod s úhlovým ozubením. Typ motoru je LongCan (dlouhý) KING 21K, který má 21.400 ot.

nsr3

Classic je řada modelů historických aut z období šedesátých a sedmdesátých let. Porsche 908, Porsche 917, Ford GT, Ford P68 se zúčastňovaly vytrvalostních závodů LeMans, Targa Florio, závodů do vrchu a dalších.
Modely Classic mají motor uložený souběžně se zadní osou (Sidewinder) a převod s čelním ozubením. Typ motoru je ShortCan (krátký) SHARK 21.5, který má 21.900 ot.

nsr3

GT je řada modelů sportovních automobilů kategorie GT3 - Mercedes, Corvette, BMW, Aston Martin, Audi, Porsche, které v současnosti závodí v sérii Blancpain Endurance na okruzích LeMans, Spa, Monza, Nürburgring - Nordschleife,...
Modely GT3 mají motor uložený šikmo k zadní ose (Anglewinder) a převod se šikmým ozubením. Typ motoru je LongCan (dlouhý) KING 21, který má 21.400 ot.

nsr4

Rally je řada modelů upravených cestovních aut, které závodí v soutěžích a pohárových závodech. Fiat Abarth 500, Fiat Punto, Renault Clio,...
Modely mají motor uložený souběžně se zadní osou (Sidewinder) a převod s čelním ozubením. Typ motoru je ShortCan (krátký) SHARK 20 který má 20.000 ot.

nsr5

Firma NSR dodává široké příslušenství náhradních dílů pro opravy a tuningových dílů pro úpravy modelů na závody.
Podvozky a držáky motoru jsou pro každý model k dispozici v pěti provedeních od měkkého podvozku a držáku po extra tvrdý. Různou tvrdostí těchto dílů je možné vyladit model pro každou autodráhu, každý povrch a závod.
Pneumatiky jsou ze směsí pro různé povrchy autodráhy a různé typy závodů. Pneumatiky mají také různé tvarové provedení, podle typu modelu, například pro modely historických aut, sportovních aut,...
Motory jsou ve dvou typových řadách. "SHARK" je řada malých motorů (Short Can) které točí od 20.000 do 46.000 ot./min.
"KING" je řada velkých výkonných motorů (Long Can), které točí od 19.500 do 50.000 ot./min.
Samostatně je možné koupit všechny díly, ze kterých se model skládá. Náhradní karoserie, nenabarvené (bílé) i nabarevné, vylehčené kabiny, náhradní křídla, zrcátka, vodítka, sběrací kartáčky, převody, pastorky, různé typy disků kol, osičky, červíky, šroubky, ozdobné výplně disků kol a také nářadí potřebné k montáži modelu, chemické přípravky a oleje k údržbě modelu.

nsr6