úvod     aktuality     klub    závody     komentáře     foto-video     modely     burza     historie     fotoarchiv         


9. závod seriálu Slot.it - 10.12.2016 - Jihlava (Z.J.)
Poslední závod letošní sezóny se až na drobnosti vydařil a proběhl v přátelské a uvolněné atmosféře, doplněné vánočním stromečkem, koledami a řízkem s bramborovým salátem. Závodu se zúčastnilo 27 závodníků a tak byl, včetně vyhlášení výsledků, opět velmi dlouhý. Nepříjemné "drobnosti" se dají shrnout do konstatování, že to byl třetí závod sezóny, kdy byly problémy s kvalitou povrchu dráhy a přilnavostí pneumatik. Po stavebních pracích v prostorách dráhy se pořadatelům nepodařilo úplně odstranit prach z povrchu dráhy. Pomohlo až opětovné vyluxování dráhy po pátečním tréninku.

Tentokrát byla dobře zajištěná organizace závodu, který díky rozhodčím Petru Veselskému a Standovi Nerudovi probíhal plynule a bez zbytečných prodlev. Vzhledem k tomu, že startoval Standa Němeček, který jako obvykle vyhrál všechny kategorie, tak my ostatní jsme závodili jen o druhá a další místa. Mně se poprvé v letošní sezóně podařilo vyhrát jednu kategori (Gr.5). Úmyslně píšu vyhrát, protože Standu není možné počítat mezi soupeře. Standa je automodelářský E.T., tedy bytost z jiné dimenze. Celkovým vítězem seriálu se pro letošní rok stal zaslouženě Rado Johan z Revúce k čemuž mu ještě jednou upřímně gratulujeme. K celkovému vítězství Radovi stačilo dojet závod v jedné kategorii a už ho nikdo nemohl v součtu bodů předstihnout a tak se také stalo.

Vyhlášení výsledků proběhlo v mírně nezbedné atmosféře. Rozdalo se množství pohárů a pořadatel seriálu Tomáš Zedníček odměnil také Evu. Dostala "dámský" pohár, ale vzhledem k tomu, že byla jediná holka ve startovním poli, tak to nebyl velký úspěch. K tomu bych ještě poznamenal, že jak znám Evu, tak spíš pošilhává po dobrém výsledku mezi velkými kluky. Ale to bude muset pořádně přidat a konečně zapomenout na svojí kariéru se spojlerovými auty a naučit se konečně zatáčky se Slot.ity "prožívat", tak jak jí při každých závodech domlouvá Standa.

Pořadatel seriálu Tomáš Zedníček oznámil, že na příští rok připravuje změny pravidel, ale konkrétní nebyl, tak uvidíme. Z našeho pohledu by bylo vhodné zrušit jednu kategorii (Daytonu :-), aby závody nebyly tak dlouhé. 12 hodin na autodráze je na jeden den opravdu příliš mnoho. Také by jsme přivítali zjednodušení stavebních pravidel. Myslím částečné sjednocení pravidel pro jednotlivé kategorie. Některá omezující nařízení nemají podle mého názoru na jízdu modelů žádný faktický vliv. Ale pořadatel závodů je Tomáš a tak mu do toho nemám co kecat.

My (českolipáci) jsme byli v seriálu letos jen na zkoušku a na příští rok přesné plány nemáme. Závody s "hračkami" jsou ale docela pěkné a tak budeme asi příští rok pokračovat. Předběžně to vypadá tak, že budeme jezdit závody pořádané na osmiproudých drahách a jistě si nenecháme ujít (když zdraví a čas dovolí) ani šestihodinovku v Revúci.

Přejeme všem závodníkům do roku 2017 hodně osobních i sportovních úspěchů.
Za Mini Racing Club Česká Lípa Zdeněk Jarošdalší fotky ze závodu jsou pod záložkou "foto - nové"