úvod     aktuality     klub    závody     komentáře     foto-video     modely     burza     historie     fotoarchiv         


8. závod seriálu Slot.it - 19.11.2016 - Most (Z.J.)
Na autodráze v Mostě jsme byli poprvé, tak pro nás bylo vše nové. Autodráha je v přízemí budovy "Centrum volného času". Zázemí dráhy včetně WC a prostorného depa pro závodníky je na vysoké úrovni. Dráha je krásně vyzdobená spoustou doplňků, autíček, krabiček, vlajek a plakátů. Je šestiproudá, 56 m dlouhá a má dobrý tvar. Jediné komplikované místo je na na začátku cílové rovinky. Povrch dráhy je drsný, měděné vodiče jsou přišroubované. "Vadou na kráse" bylo to, že po umytí zbyly na dráze chloupky z hadrů, které se nabalovaly na kola a působily ztrátu přilnavosti. Když jsem na začátku roku začínal s přípravou modelů na závody, tak mi Standa Němeček vtloukal do hlavy, že nejdůležitější je správná příprava pneumatik. Naučil mě pneumatiky nalepovat, brousit a mazat. Když je ale dráha připravená tak, jak to bylo tentokrát, tak je celá práce s pneumatikami vcelku naprd. Na fotce pod článkem je detail pneumatiky F15 z kategorie "Classic", která se jela jako předposlední a to už byla dráha docela oježděná. Sice to bylo pro všechny stejné, ale i tak je to škoda. Pořadatel seriálu Tomáš Zedníček byl tentokrát ustaraný, protože měl problémy s výpomocí při organizaci. Musel zvládat funkci barmana, ředitele závodu, zásobovače a tak podobně. Fotka Tomáše pod článkem přesně vystihuje jeho náladu.
(za fotku se Tomášovi omlouvám, ale nemohl jsem odolat :-).

Vzhledem k tomu, že po pauze v Bílině startoval opět Standa Němeček, dalo by se napsat, že o vítězi bylo rozhodnuto předem. Standa mě sice pochválil za dobrou přípravu modelů (doslova řekl "profesionální" :-), čehož si opravdu cením, ale našemu výsledku to mnoho nepomohlo. Od prvního závodu jsme s Evou nedokázali zajíždět dostatek kol a postoupit tak ze slabší skupiny, kde se častěji koliduje. Jinak byl průběh závodu hodně podobný poslednímu závodu v Bílině. Větší počet závodníků způsobil, že jsme skončili kolem sedmé hodiny večer. Myslím, že jsme byli všichni ke konci závodů už unavení. A tak jsme poslední kategorii, mezi závodníky velmi oblíbenou "Daytonu", už jen přetrpěli. Tak dlouhé závody (skoro 12 hodin), jsou pro většinu dospělých a především pro žáky příliš dlouhé a únavné.

Závodu se zúčastnilo celkem 23 závodníků, z toho bylo 7 žáků. Nejlepší žák byl Filip Kroc za ním se umístili Vítek Zedníček a Tomáš Reiser. Mezi dospělými se na prvním místě ve všech pěti kategoriích umístil Standa Němeček a za ním následovali Rado Johan a Gérard Caupene. Vzhledem k tomu, že Gérard jel teprve 4. závod seriálu Slot.it, tak je celkové 3.místo pro něj velký úspěch.

další fotky ze závodu jsou pod záložkou "foto - nové"