úvod     aktuality     klub    závody     komentáře     foto-video     modely     burza     historie     fotoarchiv         


7. závod seriálu Slot.it - 15.10.2016 - Bílina (E.J.)
Byl to sedmý závod sezóny. Ještě dva a budeme to mít za sebou. My jsme si dali pro letošní rok za úkol trochu proniknout do tajů seriálu a přípravy modelů Slot.it. Jde to sice pomalu, ale začínáme se zlepšovat.

Na autodráze v Bílině jsme byli poprvé, takže pro nás bylo vše nové. Autodráha je v Domě dětí a mládeže. Prostředí DDM je velmi pěkné. Zázemí dráhy, prostorné depo pro závodníky, bufet s příjemnou obsluhou a WC, vše je na vysoké úrovni, troufám si napsat, že přímo nadstandardní. Je škoda, že totéž se nedá říct o autodráze. Autodráha je čtyřproudá, 28 m dlouhá, má dobrý tvar bez záludných míst, ale je na ní vidět, že už toho hodně pamatuje. Povrch je nerovný, vodiče jsou přišroubované různými vruty, mantinely jsou místy poškozené. Dráha by si už zasloužila důkladnější renovaci. Po elektrické stránce také není stav ideální, protože jsem měla pocit, že jednotlivé dráhy nedávají stejné napětí.

Organizace závodu také trochu vázla. Prodlevy mezi jízdami byly dlouhé, takže jsme skončili někdy před 19 hodinou večer. Ke konci závodů jsme už byli všichni unavení a především pro žáky byly závody příliš dlouhé. A kdyby bývalo přijelo o pár závodníků víc, tak se to při této oranizaci závodu bude obtížně stíhat. Považuji za problém, že na některých autodráhách chybí člověk (nejezdící rozhodčí), který by nás závodníky popoháněl a také by uměl obsluhovat program, který se používá pro řízení závodu. Stejně jako v Nové Pace i zde při tom pomáhal Gusto Musl z Revúce. Při střídání obsluhy počítače dochází ke zbytečným chybám a tím i ke zdržování průběhu závodu. Je to například patrné na vytištěných výsledcích závodů, kdy se zapisovaly ujeté metry pokaždé jinak.

Závodu se zúčastnilo celkem 20 závodníků, z toho bylo 7 žáků. Nejlepší žák byl Filip Kroc za ním se umístili Vítek Zedníček a Jakub Cíl. Mezi dospělými se na prvním místě ve čtyřech kategoriích umístil Rado Johan a v těsném závěsu za ním následovali Jiří Nováček, Laco Koterba a Gérard Caupene, který skončil celkově na 4. místě, ale se stejným počtem bodů jako Laco Koterba. Vzhledem k tomu, že je to pro Gérarda teprve 3.závod v tomto seriálu, tak je to velký úspěch.

další fotky ze závodu jsou pod záložkou "foto - nové"