úvod     aktuality     klub    závody     komentáře     foto-video     modely     burza     historie     fotoarchiv         


6. závod seriálu Slot.it - 10.9.2016 - Nová Paka (Z.J.)
Po šestihodinovce v Revúci nám přinesly závody v Nové Pace jednu příjemnou změnu, byly jen hodinu cesty od domova. Autodráha je na okraji města v přízemních prostorách Domu mládeže. Dráha je osmiproudá, ale poměrně krátká (26m). Autodráha má opravdu pěkné zázemí. Prostorné depo a toalety ve vysoké kvalitě, čisté s teplou vodou a mýdlem. K obědu byla tradiční kuřata pečená za budovou na otevřeném ohni, chutná a levná. Před závody se upravoval broušením povrch dráhy, což přineslo drobné problémy s přilnavostí pneumatik (za které se pořadatel omluvil), ale nebylo to nic vážného. Větší problém byl malý počet závodníků. Startovalo nás celkem 12 a z toho byl jeden žák Vítek Zedníček. Je divné, že se závodu zúčastnili jen dva členové domácího klubu v roli pořadatele. Nikdo další z místních se na závod nepřišel ani podívat. Myslím, že trochu "skřípe" propagace závodů. Možná by stačilo vytisknout pár plakátů a vyvěsit je ve školách a veřejných budovách. Bylo by to skoro zadarmo a možná by se pár "zvědavců" přišlo podívat a možná by i někdo projevil o autíčka zájem. Když v tomto směru nebudeme (my modeláři) nic dělat, tak asi postupně vymřeme.

Startovali jsme po delší přestávce, kterou jsem věnoval přípravě modelů a tak jsem si při přejímce vysloužil pochvalu od Standy Němečka, na kterou jsem pyšný. Na naše výsledky při ježdění to ale velký vliv nemělo, asi musíme ještě víc trénovat. Přidám poznámku o modelech. Když jsme vybírali, jaké závody budeme v důchodu jezdit, padla volba na "hračky" Slot.it. Říkal jsem si, "nic na tom není, koupím autíčko, vybalím ho z krabičky, obrousím kolečka a určitě vyhraju..." V životě jsem se spletl mockrát, ale tak hodně jako s modely Slot.it asi ne. Připravit autíčko do závodního stavu dá opravdu hodně nimravé práce. Dokonce tolik práce, že si někdy říkám "to snad ani není zábava..." Ale postupně začím chápat mechaniku "plasťáků" a vlastnosti pneumatik, takže nám už pár autíček docela dobře jede.

Při vlastních závodech se neodehrálo nic vyjímečného, tak ani není co popisovat. Standa Němeček i když byl po vážném lékařském zákroku a nebylo mu moc dobře, vyhrál všechny kategorie. Já a Eva jsme uzavírali startovní pole. Jen Gérard, který na dráze trénoval od pátku, se dere do středu startovního pole. Vcelku to byla příjemně strávená sobota mezi obdobně postiženými blázny. Jen to vedro nemuselo být tak velké.

další fotky ze závodu jsou pod záložkou "foto - nové"