úvod     aktuality     klub    závody     komentáře     foto-video     modely     burza     historie     fotoarchiv         

KLUBOVKA - 5.6.2021 - Česká Lípa (Z.J.)

V sobotu 5.6. jsme uspořádali pro místní i přespolní závodníky osmý klubový závod v kategoriích GT, Gr.5, Gr.C a Classic. Sešlo se nás tentokrát pouze sedm a to je důvod pro ten pochmurný nadpis. Klubovky jsme začali pořádat v roce 2018 jako doplněk k tehdejšímu seriálu závodů Slot.it. Klubové závody měly sloužit jako trénink na seriál a umožnit závodníkům, kteří ještě seriál nejezdili, přípravu. Ale časem se vše mění, seriál Slot.it už neexistuje a závodníci nemají o závodění velký zájem. Proto ztratilo pořádání klubovky smysl a příště už budeme pořádat pouze pohárové závody s jedním modelem.

Ale stala se i jedna pozitivní a v dnešní době vzácná věc. Přibyl k nám modelář Eduard Šerber a docela dobře zapadl mezi naši "starou partu". Kromě domácích se závodu zúčastnili také Jiří a Daniel Hametovi ze Slaného. A i když byla účast malá, na dramatičnost závodů to nemělo vliv. Také úroveň modelů se během dlouhé přestávky výrazně zlepšila. Zajet na naší "domácí" autodráze čas pod 6 vteřin na jedno kolo byla ještě nedávno událost zcela vyjímečná, ale tentokrát se to podařilo v kvalifikaci kategorie GT čtyřem závodníkům. Vladimír Kuchař zajel v kategorii GT také absolutní rekord dráhy.

Závody začaly nejrychlejší kategorií GT, ve které bylo v kvalifikaci prvních 5 závodníků srovnaných ve dvou desetinách vteřiny. Kvalifikaci vyhrál Vladimír Kuchař časem 5.810 sec. a vyhrál také závod před Evou Jarošovou a Zdeňkem Jarošem.

Kategorie Gr.5 byla také vyrovnaná. Siluetám pomohly úpravy pravidel, na kterých jsme se dohodli s Jirkou Hametou a které rozšířily sortiment modelů. Kvalifikaci vyhrál Zdeněk Jaroš časem 5.987 sec. Závod vyhrál Daniel Hameta (Nissan Skyline) před Gérardem Caupénem (Ferrari 512) a třetí dojel Zdeněk Jaroš (BMW M1).

V kategorii Gr.C vyhrál kvalifikaci i závod Daniel Hameta ze Slaného, před Gérardem Caupénem a Jiřím Hametou.

V kategorii Classic (historické vozy) se staly dvě zajímavé věci. Skončil dlouhý monopol modelů Matra 670 a jezdilo se velmi rychle, skoro stejně rychle jako v kategorii GT. Kvalifikaci vyhrál Zdeněk Jaroš časem 5.950 sec. Závod vyhrál Vladimír Kuchař (Porsche 908) před Zdeňkem Jarošem (McLaren M6) a Gérardem Caupénem (Porsche 908).

Tím skončily klubové závody, ale závodní den ještě pokračoval, protože jsme klubovku spojili se závodem Den veteránů, který jsme kvůli covidu nemohli uspořádat v loňském roce. Ale o tom je jiný komentář.

podrobné výsledky jsou pod záložkou "závody" KLUBOVKA