úvod     aktuality     klub    závody     komentáře     foto-video     modely     burza     historie     fotoarchiv         

Třetí závod seriálu Slot.it Nová Paka - 27.10.2018 (Z.J.)
Po dlouhé přestávce jsme se sešli na dalším závodě seriálu Slot.it. Poslední "seriálový" závod se jel 7.dubna v Jihlavě, závody v Praze a Revúci byly zrušené pro malý zájem závodníků. Ani v sobotu se nás na dráze v Nové Pace mnoho nesešlo. Omluvil se i pořadatel seriálu Tomáš Zedníček. Navzdory malé účasti (jen 10 závodníků) a střídání rozhodčích za řídícím pultem, proběhl závod celkem plynule a bez komplikací. Dráha byla tentokrát dobře připravená, občerstvení a polední guláš byly výborné, za což patří poděkování pořadateli panu Koubovi. Trochu nám sice chyběla tradiční novopacká grilovaná kuřata, ale na oběd pod širým nebem už bylo příliš chladno.
Závodníci se rozdělili na dvě skupiny. 5 závodníků a 5 nasazovačů, což je na obsazení osmiproudé dráhy jen taktak. Závodům opět dominoval Standa Němeček, především v kategorii GT/LMP, kde nám všem nadělil víc jak 10 kol. Standa startoval s "plackou" Audi R8 LMP, my ostatní s "obyčejnými" GTéčky. To mě osobně utvrdilo v názoru, že spojovat rozdílné kategorie není dobré. Ve všech kategoriích se na prvních místech střídalo trio Němeček, Kačírek, Nováček. My českolipští důchodci jsme končili tradičně ve středu startovního pole. Po čtyřech kategoriích už jsme měli závodění dost a tak jsme v Daytonách nestartovali. Díky tomu mohla být dráha na startu poprvé plně obsazená, ale dlouho to nevydrželo. Dva závodníci odpadli pro poruchu a závod se dojížděl v šesti.

Při zpáteční cestě jsme se s Evou shodli na tom, že závody tohoto typu (5 kategorií a 2 minutové jízdy) už jezdit nebudeme. 2 minutová jízda je krátká a závod postrádá "napětí", které by mělo být součástí této zábavy. Převažuje přepínání ovladačů a přesunování modelů na další dráhu. My starší, se v krátké jízdě nestačíme ani rozkoukat a už je konec. Podle nás by závody byly atraktivnější, kdyby se prodloužily jízdy a snížit počet kategorií, ale to záleží jen na Tomášovi.