úvod     aktuality     klub    závody     komentáře     foto-video     modely     burza     historie     fotoarchiv         


2. závod seriálu Slot.it - 19.3.2016 - Jihlava (Z.J.)
V sobotu ve čtyři hodiny ráno nás vytáhla z postele lákavá vidina dalších získaných bodů za poslední místa. Na brzké ranní vstávání jsem nadával až do Kolína. Autodráha v Jihlavě je v protiatomovém krytu, takže jsme se během závodů cítili v naprostém bezpečí. Dráha je osmiproudá, 39 metrů dlouhá, zdroje mají jednotné napětí 13,5 V / 100 A. Horší zrak nám dělal potíže při průjezdu pod mostem, kde se autíčko na chvilku ztratí z dohledu. Když se k tomu přidalo to, že někdy jela vedle sebe dvě stejně barvená autíčka, tak to pro nás (nováčky) byla obtížně řešitelná situace. Proto jsme se snažili spíš nepřekážet ostatním, než závodit. Dalo by se to shrnout do konstatování, že největší problém, který máme je to, že autíčka Slotit nemají spojlery a proto pořád vypadáváme a vypadáváme. A nepomohlo ani stálé opakování věty "bacha, nemá to spojlery..." protože v zápalu závodu jsme na to zapomínali.
Ale čekaly nás i příjemné věci, třeba oběd, řízek s bramborovým salátem. Také jsme se díky vyjetým bodům v prvním závodě, posunuli ze skupiny "C" do lepší skupiny "B" a Eva dokonce v jedné skupině porazila všechny malé žáčky, kteří s ní startovali.
V jednotlivých závodech jsme končili v poslední třetině startujících, takže to je drobný posun kupředu, ale skupina "A" je pro nás v nedohlednu. I když jsem tentokrát věnoval přípravě autíček víc času, tak mě Standa Němeček při přejímce vůbec nepochválil. Dostal jsem vynadáno za nevhodně zvolenou směs pneumatik, špatně obroušená kolečka, nedostatečné mazání,... Tak mám do dalších závodů, které se jedou 16. dubna v Mostě o zábavu postaráno.
Závodů se zúčastnilo 20 závodníků z Jihlavy, Bíliny, České Lípy, Olomouce, Hradce Králové, Ústí nad Labem a Revůce.

další fotky ze závodu jsou pod záložkou "foto - nové"